Engelliler Birlik Federasyonu Vali Nayir'i ziyaret etti

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret ettiler sorunları anlattılar.

  • 2019-12-04 15:43:11 1169 Defa Okundu

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger, Başkan yardımcıları Şemin Arslan ve Kenan Çetinkay, Kocaali Dernek Başkanı Yılmaz Arslan, Kadın Kolları Başkanı Aslı Çam ve yönetim kurulu üyesi Mümine Kirpikci ziyarette hazır bulundular.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger ile yönetim kurulu üyelerini makamında kabulünde yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Nayir, "Bizim için engelli olmak bir kusur değil, bir kabahat değil, bir özür değil, sadece bir farklılıktır. Belki bize kolay gelen bir faaliyeti onlar biraz daha zorlanarak yapıyorlar. Önemli olan bunları engel saymamak, gönüllerimizde bir engel olmasın." dedi.

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger, ziyarette engellilerin sorunlarını Vali Nayir’e anlattı. Dülger engelliler için, “Engelsiz Yaşam Köy Projesi” ni hayata geçirmek istediklerini ifade etti. Başkan Dülger "Engelliler için düşünülen Engelsiz Yaşam Köy Projesi hayata geçerse, psiko sosyal destek merkezi, mesleği eğitim ve istihdam birimi, eko çiftlik ve sosyal yaşam merkezi. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, kreş ve gündüz bakım merkezi yer alacak. Kreş ve gündüz bakım merkezinde ise çocukların bütün gün bakım alabilecekleri bir ortam olacak" ifadelerini kullandı.

Sonrasında ise Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ziyarete gelen engellilere kupa hediye etti.

Yorumlar