Sakarya'da kuruluş çalışmalarına Temmuz ayında başlayan DEVA Partisi, Cumartesi günü il kongresini gerçekleştirecek. Cumartesi günü saat 15.30'da Premier İn Hotel'de gerçekleştirilecek olan kongreye, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan'da katılacak.

Sakarya 1.Olağan İl Kongresi öncesinde açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, "Bilindiği üzere; 2 Temmuz 2020 tarihinde Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan’ın tensipleriyle Sakarya İli Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirildim. Ağustos ayı başında İl yönetimimizi oluşturduk. Daha sonra 10 ilçemizde teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamlayıp ilçe kongrelerimizi gerçekleştirerek il kongresi aşamasına geldik. 14 Kasım Cumartesi günü saat 15:30’da gerçekleştireceğimiz 1. Olağan Sakarya İl Kongremizde, Türkiye’ye DEVA sloganıyla yola çıkan hareketimizin Sakarya’ya da DEVA olma iddia ve heyecanını, tüm hemşehrilerimizle birlikte paylaşacağız" dedi.

PARTİ BİNASININ AÇILIŞINI BABACAN YAPACAK
Erdoğan ayrıca, "İl Kongremize; Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan teşrif edeceklerdir. Ayrıca; Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve partimizin diğer il ve ilçe başkanları, misafir siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri de katılım sağlayacaklardır. Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan, otoban çıkışındaki karşılamanın ardından Bosna Caddesi üzerindeki İl Hizmet Binamızı ziyaret ederek açılışını gerçekleştireceklerdir. Uzunçarşı ve Çark Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarımızın problemlerini, istek, şikayet ve temennilerini dinleyecek olan Genel Başkanımız, daha sonra kongre salonuna hareket edeceklerdir. Genel Başkanımız kongrede, Türkiye’nin ve Sakarya’nın her geçen gün daha da ağırlaşan gündemdeki sorunlarına dair çok önemli açıklamalarda bulunacaklardır" diye ifadeler kullandı.

TÜM SAKARYA'YA DAVET
Erdoğan son olarak ise tüm Sakarya'yı kongreye davet ederek, "1. Olağan Sakarya İl Kongremize, Sakarya’ya DEVA olmak için başlattığımız bu kutlu yürüyüşe tüm hemşehrilerimizi davet etmekten büyük bir mutluluk ve kıvanç duyuyorum" dedi.