Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kar temizleme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor…

Arifiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışının meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve ilçedeki günlük yaşamın aksamaması için çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor.

İlçedeki bağlantı yollarını ve ana arterleri temizleyen ekipler, otobüs güzergâhlarını ulaşıma açık hale getirdi. Kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da buzlanmanın önlenmesi için tuzlama çalışmaları yapılıyor. Kar yağışının yolları kayganlaştırması ve buzlanmayı da beraberinde getirmesi neticesinde yaşanabilecek kazaların önüne geçmek için Arifiye Belediyesi ekipleri tuzlama çalışmalarının yanı sıra, kar küreme araçları ve iş makineleri ile sorunlu bölgelere müdahale ediyor.

Yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu;” Kar yağışı ve buzlanma sonucu oluşabilecek kazaların önüne geçmek için 15 Ocak 2021 Cuma gecesinden bu yana ekiplerimizi hazır beklettik. Sonrasında başlayan kar yağışı ile birlikte, ana yollarımız da kar temizliği ve tuzlama çalışmalarımızı başlattık. Geniş bir alanda sürdürdüğümüz kar küreme ve tuzlama çalışmalarımız sayesinde, hamd olsun şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.” dedi.

 Arifiye’de başlayan kar yağışı nedeniyle Fen İşleri Müdürlüğü Garajında çalışmaları gece gündüz yakından takip eden Başkan İsmail Karakullukçu, mahallelerdeki çalışmaları da yerinde denetliyor.