Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan; Bizler tarihi büyük bir toplumun inşası ve ihyası için ter akıtan bir teşkilatız. İyilikleri yayan, kötülükleri yok etmek için mücadele eden bir teşkilatız.  Biliyorsunuz ki tarih boyunca nerede bir medeniyet kurma, ihya etme gayreti varsa, orada bir kütüphane inşa çabası da mevcuttur.

 

Bu düsturu kendimize şiar edinmiş olan bizler en önemli iyilik nedir diye sorarsanız gençlerimizi kitapla buluşturmaktır deriz. Bu nedenle toplumumuzun her kesimini, Makedonya’da kurulacak kütüphane için değerli kitaplarınızı Balkan Türkleriyle buluşturmaya davet ediyoruz.

 

Tarihe Uzanan Bu Köprü De Desteğinizi Bekliyoruz.

 

Kütüphane kurma çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Genel Başkan Erdem Ercan;Bu çalışmaları bir süredir yürütüyoruz. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kütüphaneler kurduk. Ülkemizin dört bir yanında kütüphane çalışmaları yapmış olup görüşmelerimiz ve desteğimiz halen devam etmektedir. Şimdi de arkadaşlarımızla bir araya gelip istişare yaptık. Balkan ülkelerinde de kütüphane çalışmaları yapılmasına karar verdik. Uzun zamandır Makedonya’da Namik Efendi Derneği ile irtibattaydık. Gelen talepler üzerine Makedonya’da Balkan Türklerinin faydalanabileceği bir kütüphane hazırlığına başladık. Çeşitli şehirlerden kitaplar geliyor. Ancak yeterli bir sayıya şuan ulaşamadık. Ve tüm halkımızdan tarihe uzanan bu köprü de kitap bağışlarınızı bekliyoruz.