DEVA Partisi Sakarya 1.Olağan Genel Kurulu Genel Başkan ali Babacan'ın katılımıyla Erenler'de bir otelde başladı. Öğlen saatlerinde şehre gelen Ali Babacan bir dizi ziyaret yaptıktan sonra partisinin il kongresine katıldı. Kurucu İl Başkanı Mehmet Erdoğan başkanlığındaki liste delegelerden güvenoyu alacak. Kongreye katılım ve Babacan'ın esnaf ziyaretlerindeki ilgi partilileri sevindirdi. Mevcut Kurucu Başkan Mehmet Erdoğan'ın aday olduğu kongrenin yapılacağı salonda partilerinin tezahüratları ile karşılanan Babacan, partililerini selamladı. Kongreye CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, İyi Parti il Başkanı Selçuk Kılıçaslan'da katıldı. Gerçekleştirilen kongrede kurucu başkan Mehmet Erdoğan güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ

Ercan Başnuh, Ahmet Bayrak, Burak Atilla Vatansever, Murat Durka, Cüneyt Demir, Serap Barın, Cüneyt Hızal, Ahmet Kurt, Burhan Girdap, Rasim Biryan, Alarslan Gürses, Melike Seçgin, Erdinç Öztürk, Seylçuk Taydemir, Ali Berke, Güvenç Cengiz, Aslı Kaymakçı, Nurullah Horozoğlu, Volkan Terzioğlu, İlhan Sarı, Orhan Sinan Dural, Alkan Kaya, Gamzegül Topçu, İlhan Adıyaman, Süha Dinç, Ömer Faruk Zengin, Ahmet Özkan, Hande Paşo Taşkın, Cem Kalpankaya, Gürkan Darol, Keramettin Gür, Gökhan Çatalbaş, Barış Muzoğlu, Hayrinisa Hur Gökçe Dursun, Gökhan Bölükbaşı, Bahar Bekler, Gülçin Uluğ, Sinan Egemen Çitçi, Mustafa Cihan Çakır, Cemal Ercebeci

İL DİSİPLİN KURULU

Savaş Giyer, Berat Ad, Meryem Kılıçarslan, Mehmet Oğuzhan Kılıç, Emre Salihoğlu.

KONGRE DELEGELERİ

Mehmet Erdoğan, Ercan Başnuh, Ahmet Bayrak, Burak Atilla Vatansever, Murat Durak, Serap Barın, Aslı Kaymakçı, Melike Seçgin, Ömer Aktaş, Sinan Karabaş, Abdullah Çatalbaş, Fatin Güdü, Cemal Kamışoğlu, Yakup Kotoman.

“FARKLILIKLARIMIZI BİR KENARA KOYDUK”

Kongrede konuşan Kurucu İl başkanı Mehmet Erdoğan; “Milletimizin gönlündeki partiyi sizler kurdunuz. Farklı ideolojilerden, inançlardan, siyasi geleneklerden, bugüne kadar siyasete hiç girmemiş toplum kesimlerinden kişilerin oluşturduğu teşkilatlarımız farklılıklarımıza, birbirimizin farklılıklarına saygı göstererek ve farklılıklarımızı bir yana bırakarak ortaya koyduğumuz gelecek vizyonuna sahip çıkarak Türkiye’nin dört bir yanına deva partimizin tabelalarını astık” dedi.

"VARLIK İÇİNDE YOKLUK"

Babacan yaptığı selamlama konuşmasında, Hazine ve Maliye Bakanının istifasına değinerek, "Bu hükümetin çöküşünün göstergesidir. Hem de ortadan kaybolarak, bir mesaj atıyor. Birileri ortadan kaybolmasıyla bu ülkenin yaşadıkları fakirliği sıkıntıları ortadan kalkmıyor" dedi. Partililere hitap eden Babacan, ülkenin ekonomik durumundan bahsederek, "Bu ülke varlık içinde yokluk çekiyor" ifadelerini kullandı.

“VAHİM BİR TABLOYLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Genel Başkan Ali Babacan; “Nereden baksanız çok vahim bir tabloyla karşı karşıyayız. Türkiye dar bir çevrenin çıkarlarından da büyüktür. Türkiye kötü yönetiliyor. Türkiye bir kişiden büyüktür. İyi ekonomi için bir ülkede önce hukuk olmalı adalet olmalı. Özgürlük ve demokrasi olmalı. Ülkedeki her şeye tek bir şey karar veriyorsa o ekonomi ayağa kalkamaz. Aylarca ülkenin şahlandığını anlatıp durdular. Hatırlayın bütün açıklamaları. Madem çok başarılıydınız, madem her şey çok güzeldi de hem merkez bankası başkanını hem de ilçe başkanını niye değiştirdiniz. Başaralı olan bir alanda bu başarının arkasındaki kadro değiştirilir mi?” şeklinde konuştu.

Şule Sezer Sakaryakent.Net