Arifiye'de 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan tekstil fabrikasının iki üretim tesisinde mühendis ve işçilerin Covid-19 testi pozitif çıktı. Fabrika çalışanları yönetim katına çıkarak ‘Bizde test istiyoruz’ talebinde bulundular.

KORONA HAREKETLİLİĞİ

Arifiye'de 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde iki ayrı tesiste üretim yapan Tekstil firmasında koronavirüs belirtileri görülen mühendis ve işçilere yapılan testlerinin sonucu pozitif çıktı. Testlerin pozitif çıkması üzerine mühendis ve işçiler evlerinde karantinaya alındı. İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri tarafından işçilerin temasta bulunduğu kişiler bilgilendirilerek Covid-19 belirtisi göstermeleri durumunda sağlık ekiplerine haber vermeleri istendi.

 

TEST YAPILSIN TALEBİ

Tekstil fabrikasının iki üretim tesisinde de üretim durmazken işçiler yönetime giderek kendilerine de test yapılmasını istedi. İki tesiste çalışan arkadaşlarıyla birlikte aynı servisi ve yemekhaneyi kullandıklarını dile getiren işçiler “Tedirginliğimizin gitmesi için bize de test yapılsın” dediler. Fabrika yönetiminin işçilerin talebini yerine getireceği öğrenildi.