Geçtiğimiz hafta Hendek ilçesinde büyük bir patlama meydana gelen Sakarya'da şimdi de Taşkısığı bölgesinde patlama oldu. Olay yerine çok sayıda ambulans ekibi sevk edildi. Yapılan açıklamalara göre 3 şehidimizin olduğu ve 8 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Adapazarı'nda Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Hendek’teki havai fişek fabrikasındaki patlamamış malzemeleri kontrollü imhaya götüren kamyonda patlama oldu. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

 

İşte anlık açıklamalar;

(6) - İÇİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA

İçişleri tarafından yapılan açıklamada 2'si imha timinden 3 jandarma şehit 6 yaralı olduğunu belirtti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bölgeye gitmek için yola çıktığı öğrenildi.

(5) -3 ŞEHİDİMİZ VAR

Vali Çetin Oktay Kaldırım tarafından yapılan açıklamada ise,"Patlayıcıların intikalleri esnasında patlama meydana geldi. Patlamada 3 şehidimiz, 6 yaralımız var"

 

(4) -2 ŞEHİDİMİZ VAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce HaberTürk’ün canlı yayınına telefonla bağlanarak 2 şehidimizin olduğu ve 8 yaralının olduğunu belirtti.

 

(3) -VALİ KALDIRIM OLAY YERİNDE

Patlama yerine Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım geldi.

 

(2) - AFAD VE UMKE EKİPLERİ OLAY YERİNE İNTİKAL ETTİ

Patlamanın ardından bölgeye, sağlık, itfaiye, güvenlik, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Olayın yaşandığı bölgede çok sayıda taş ocağı, askeri kışla ve kuzey marmara otoyolu şantiyesi bulunuyor.

 

(1) - "ARAÇ PARAMPARÇA OLDU"

Patlamaya ilişkin Habertürk'e konuşan Taşkısığı Mahallesi Muhtarı Muharrem Pektaş, "Kontrollü patlatma yapılacağı yönünde talimat gelmişti. Bizler de anons yaptık. Mahalleye duyurduk. Çok şiddetli bir ses oldu. Kamyon parçalanmıştı. Biri sivil 5 asker olmak üzere 6 kişinin yaralandığını gördük. Ambulanslara taşınıyordu. Emniyet güçleri önlem aldı. Araziye saçılmış mühimmatı toplayan jandarma ekipleri, imha edecekti. Olay yerinde böyle bir patlama oldu. Araç paramparça olmuş." dedi.

Muhtar Pektaş, çok sayıda sağlık ekibinin olay yerinde çalışmasını sürdürdüğünü dile getirdi.