Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda 193 şüpheli şahıs yakalandı ve 15’i cezaevine gönderildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından terör örgütlerinin deşifre edilmesi ve eylemlerinin önlenmesi amacıyla ilk 6 ayda yapılan operasyonlarda 193 şüpheli şahıs yakalandı. Adli makamlara sevk edilen 15 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken 13 şüpheliye ise adli kontrol kararı uygulandı.

FETÖ/PDY OPERASYONU

FETÖ/PDY terör örgütüne yapılan operasyonlarda ise 131 şüpheli gözaltına alınırken 9 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.  5 şüpheliye ise adli kontrol kararı uygulandı.  

DEAŞ OPERASYONU

DEAŞ terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda 49 şüpheli yakalandı ve 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.  6 şüpheliye ise adli kontrol kararı uygulandı.

PKK/KCK OPERASYONU

PKK/KCK bölücü terör örgütü ile ilgili olarak yapılan operasyonlarda 12 şüpheli gözaltına alındı ve  adli makamlara sevk edilen 2 şüpheliye adli kontrol kararı uyguladı.   

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “İlimizde terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik olarak sürdürülen mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.” İfadelerine yer verildi.