81 ile gönderilen “Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge kapsamında sabah saatlerinden itibaren polis ekipleri işlek caddeler olmak üzere tüm şehirde maske, mesafe kuralını denetledi. Kurallara uymayan iş yerlerine ise cezai işlem uygulandı

“SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN”

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine “Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge göndermesinin ardından son günlerdeki vaka sayılarına işaret edilen ve hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığı belirtilen genelgede, bugün “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla ülke genelinde koronavirüs denetimleri sabahın ilk saatlerinde başladı.

 

DENETİMLER GÜN BOYU DEVAM EDECEK

Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri “Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge kapsamında sabahın ilk saatlerinden itibaren maske, mesafe kuralını denetlemeye başladı. Gerçekleştirilen denetimler, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, düğün ve nikah yapılan yerler, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafeler, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, piknik alanları, parklar ve bilumum yaşam alanlarını (plajlar, cadde ve sokaklar vb.) kapsayacak şekilde planlanırken denetimlerin gün boyu devam edeceği belirtildi. . Maske ve mesafe kurallarına uymayan vatandaşlara ise cezai işlem uygulandı.