Wushu Türkiye Şampiyonası için Sakarya’ya gelen Sivas ekibinin aracı Hendek-Akyazı yolu üzerinde kaza yaptı. 5 aracın karıştığı zincirleme kazada 6 sporcu yaralandı.

Wushu Türkiye Şampiyonası için Sakarya’ya gelen Sivas kafilesi TEM Otoyolu Hendek-Akyazı arasında kaza yaptı. 5 aracın karıştığı zincirleme kazada , 6 sporcu yaralandı. Zincirleme kaza da kazaya karışan tır sporcuların aracına arkadan çarptı. Kaza sonrasında Ş.A. ve S.U. isimli sporcular SEAH'a nakledilirken, 3 Sporcu Akyazı Devlet Hastanesine, 1 Sporcu ise Toyota Acil Yardım Hastanesine nakledildi. Sporcuların genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Polisten örnek hareket
Öte yandan, kazanın şokunu üzerinden atlatamayan sporcular için trafik polisi örnek bir davranış sergiledi. Otoyolda polis ekiplerince durdurulan bir yolcu otobüsünden alınan sular, minibüsten indirdikleri eşyaların başında bekleyen sporculara ikram edildi. Sporcuların yaşadıkları korku ise adeta gözlerinden okundu. Kaza sonrasında sporcular bölgeye sevk edilen farklı bir minibüs ile Sakarya merkezine götürüldü. Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.