“Duayen Esnafla Sohbet Etti”

İlk olarak Uzunçarşının en eski esnaflarından Manifaturacı Özcan Toplan’ın işyerine uğrayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, kendisiyle düne ve bugüne dair bir süre sohbet etti.

“Geçmiş ve Bugün Arasında Benzerlikler Var”

Sayın Valimizi ağırlamaktan büyük onur duyduklarını ifade ederek çarşı esnafı adına kendilerine müteşekkir olduklarını belirten 83 yaşındaki Özcan Toplan, 10 yaşından bu yana tarihi bir öneme sahip olan Uzunçarşıda bulunduğunu, ticaret prensiplerinin öncelikli görüldüğü en güzel, en gözde ticaret yerlerinden biri olan Uzunçarşının manifaturacılığın kalbi konumunda olduğunu belirterek günümüz ve geçmiş arasında hem önemli benzerlikler hem de büyük farklılıklar olduğuna değindi.

“İlimiz İçin Büyük Bir Değer”

İlimizde göreve ilk başladığı aylarda Valiliğin de katkılarıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Tarihi Uzunçarşının açılış programına katıldığını ifade eden Vali Nayir, içerisinde hem meslek erbapları hem de tarihi yapıları ve önemli bir kültürü barındıran böylesi güzide ticaret alanının bulunmasının ilimize büyük bir değer kattığını belirtti.

Uzunçarşının duayenlerinden Özcan Toplan’a misafirperverlikleri için teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, kendisine hayırlı ve sağlıklı bir ömür dilediğini ifade etti.

“Esnaf Ziyaretlerini Sürdürdü”

Daha sonra yine hem Uzunçarşı içerisindeki hem de Çark Caddesi üzerindeki esnaflara uğrayarak hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulunup maske hediye eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, devletimizin her zaman esnaflarımızın yanında olmaya devam edeceğini belirtti.

“Esnaflarımız Tedbirlerini Almışlar”

Kontrollü sosyal hayat olarak nitelendirilen bu yeni dönemde maske, sosyal mesafe ve hijyene artık daha fazla özen gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Nayir, esnaflarımızın tüm tedbirlerini alarak yeni döneme göre işyerleri içerisinde çeşitli düzenlemeler yaptıklarını gördüklerini, bu konuda tüm vatandaşlarımızın alışverişlerinde daha duyarlı davranacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi.