TEST SAYISI 600’Ü AŞTI

Türkiye’de gün geçtikçe etkisini arttıran koronavirüs salgını nedeniyle Sakarya’da bugüne kadar toplam 600’den fazla hastaya Koronavirüs testi yapıldı. Her gün onlarca hasta, 112 ekiplerince hastaneye sevk edilirken çok sayıda hasta ise Toyotasa Acil

  • 2020-03-23 16:31:04 141 Defa Okundu

TEST SAYISI 600’Ü AŞTI

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Toyotasa Acil Yardım Hastanesi başta olmak üzere ilçe hastanelerine 112 ekiplerince getirilen ya da kendisi başvuran 600’den fazla hastaya koronavirüs testi yapıldı. Pozitif bulgular gösteren bazı hastalardan alınan numuneler ileri testler için Ankara’ya gönderilirken daha önce pozitif bulgular nedeniyle karantina altına alınan çok sayıda hasta, test sonuçlarının negatif çıkması sonrasında evlerine gönderilerek 14 gün boyunca gözetim altında tutulmaya başlandı.

 

SEVK SAYISI ARTIYOR

Öte yandan ilçelerden gelen koronavirüs şüphelisi hasta sayısında dün ve bugün ciddi artış yaşandığı iddia edildi. Birçok ilçede yüksek ateş ve solunum sıkıntısı gibi sorunlar nedeniyle hastaneye başvuran vatandaşlar, pozitif bulgu göstermesi nedeniyle özel ekipmanlı 112 ekiplerince Toyotasa Acil Yardım Hastanesine sevk edilirken hem sağlıkçılar hem de yöneticiler vatandaşlara sokağa çıkmaması konusunda uyardı.

Yorumlar